niedziela, 11 stycznia 2009

Solidarni z Izraelem

Hej hej, załączam linka do paru zdjęć z pokojowego wiecu "Solidarni z Izraelem", w którym miałam radość dzisiaj uczestniczyć. http://www.flickr.com/photos/madziamadzia04/sets/72157612413121934/

*

Wiec był zorganizowany wspólnie przez organizacje żydowskie i chrześcijańskie, i jestem mocno przekonana, ze to, iz Żydzi i nie-Żydzi stanęli razem po stronie Izraela było waznym aktem duchowym, który sprawił naszemu Tacie w niebie wielką radość.

*

Wiec był nie tylko poparciem dla Izraela, ale takze aktem współodczuwania z cywilnymi ofiarami walki po obu stronach konfliktu. Wyrazał on jednak to, iz fakt, ze w ogóle są walki i ofiary po którejkolwiek ze stron, wynika z konsekwentnych działań organizacji Hamas, od początku jej powstania. Organizacja ta wprost deklaruje, ze ich celem jest nie tylko stworzenie państwa palestyńskiego, ale w równym, o ile nie większym stopniu zniszczenie państwa Izrael, i dlatego zadne ustępstwa i ugody terytorialne etc nie powstrzymają jego walki.

*

Musimy zdawać sobie sprawę, patrząc na to, co pisze Biblia, ze mozemy spodziewać się, iz z biegiem czasu media będą przedstawiać fakty w coraz bardziej antyizraelski sposób. Wiemy, ze na koncu czasów narody staną w wielkiej bitwie przeciwko Izraelowi, aby go ostatecznie zniszczyć. Wtedy jednak sam Pan stanie przeciwko nim, w obronie swojego narodu.

*

Nie znaczy to, ze rząd Izraela nie popełnia błędów a Żydzi są chodzącymi ideałami. Nie mamy idealizować Izraela. Zgodnie z Biblią, naszą postawą powinno jednak zawsze być błogosławić Izrael, modlić się dla nich o mądrość, o prowadzenie Bożego Ducha, o ich zbawienie. Powinniśmy równiez starać się poznawać Słowo Boze i fakty historyczne dotyczące tematyki Izraela, modląc się do Pana o rozeznanie tego, kiedy poddawani jesteśmy dezinformacji.

*

Jeszcze dwa artykuły w temacie:

http://europa21.pl/wiadomosc/327-Dlaczego_wezme_dzis_flage_z_Gwiazda_Dawida

http://europenews.dk/en/node/18162

Pozdrowienia, M

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Madziu, w '96 byłem w Izraelu, On zmienił me nastawienie i serce d tego narodu, otworzył me oczy i objawił dziedzictwo jakie stało się moim udziałem poprzez obietnice dane Ojcom tego narodu. Faktem jest, że według obietnic, zamiarów Boga w Księdze Zachariasza zgromadzi narody całego świata do walki z Izraelem, a z Jerozolimy uczyni kamień potknięcia (drugi, pierwszym był Jezus) wyruszy Pan jak zwykł w dniu bitwy i pokona swoich wrogów, i objawiając się Izraelowi, że jest On ten sam, co był za czasów Ojców tego narodu, ponadto narody poznają, że poza Nim nie ma boga, że On jest tym jedynym i prawdziwym. Pozdrawiam Madziu :> Darek

fotismos pisze...

Też byłem na tej pikiecie i zrobiłem zdjęcia.
Zapraszam:
Solidarni z Izraelem manifestacja Warszawa fotoreportaż

Pozdrawiam serdecznie.